بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آنلاین فروش کاملا محفوظ می باشد

تاریخچه فروشگاه های اینترنتی در دنیا و ایران

تاریخچه فروشگاه های اینترنتی در دنیا و ایران
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/03/03 0 نظر

خرید اینترنتی یا آنلاین جزء حتمی و ضروری زندگی بشر امروزی شد. اصلاً گاهی اوقات مشتریان ترجیح می‌دهند اجناس مورد نیازشان رو داخل فروشگاه ها به‌صورت حضوری انتخاب کنند اما خریدشان رو به دلایلی داخل فروشگاه اینترنتی انجام دهند.
 

تاریخچه فروشگاههای اینترنتی در دنیا و ایران


مقدمه
خرید اینترنتی (online shopping) یک مدل خرید در بستر اینترنت هست.  دو تا از پیش‌کسوت‌های فروشگاه های اینترنتی در دنیا، آمازون و ای بی هستند.تجارت الکترونیکی رو اولین ‌بار در سال 1991 به نام تیم برنرزلی پایه‌گذاری کرده است.چیزی نگذشت بعد از آن در سال 1994 بانکداری آنلاین ایجاد شد.
از آن طرف شرکت اسکیپ، ارتباط امنیت لایه انتقال SSL رو ایجاد کرد. یک کمپانی هم به نام اینترشاپ، اولین سیستم اینترنتی را راه‌اندازی کرد که در سال 1995 میلادی فروشگاه آنلاین آمازون و سال 1996 ایی بی نیز وارد میدان شدند. اولین استارت فروشگاه های اینترنتی به‌صورت جدی زده شد.
عملکرد این فروشگاه ها، به این صورت است که اطلاعات، مشخصات و تصویر محصول خودشان را داخل سایت قرار داده و کاربر رو به خرید آنلاین ترغیب می‌کنند و این سفارش‌ها توسط پیک به دست مشتریان می‌رسد. طریقه پرداخت هزینه کالا بسته به سیاست کاری آن سایت فروشگاهی یا در محل یا به ‌صورت اینترنتی است.
خرید اینترنتی یا آنلاین جز حتمی و ضروری زندگی بشر امروزی شد. اصلاً گاهی اوقات مشتریان ترجیح می‌دهند اجناس مورد نیازشان رو داخل فروشگاه ها به‌صورت حضوری انتخاب کنند اما خریدشان رو به دلایلی داخل فروشگاه اینترنتی انجام می‌دهند.
به دلیل گسترش و توسعه فروشگاه های اینترنتی، بسیاری از فروشنده‌های زیرک و آینده گر در کنار مغازه و کسب و کار فیزیکی خود یک سایت فروشگاه آنلاین نیز دست‌وپا کرده‌اند و از قافله فروش اینترنتی عقب نماندن.

 

تاریخچه فروشگاه های اینترنتی در ایران


ایران نیز ازاین‌دست فروشگاه های اینترنتی موفق کم ندارد! از سال 1380 کشور ما نیز وارد گود کسب و کارای اینترنتی شد و فروش کالاهایی چون پوشاک، لوازم آرایشی، محصولات دیجیتال و… در اینترنت گسترش یافت .
فروشگاه های اینترنتی چنان ویروسی گسترش پیداکردن که زبان از گفتن آن قاصر است و از آنجا که ما انسان‌ها به دنبال آسایش هرچه بیشتر هستیم، از این سبک خرید به‌شدت استقبال کردیم.
معرفی فروشگاههای معتبر در ایران:
1-    دیجی کلا
2-    خانومی 
3-    مبیت
4-    مدیسه
5-    آنلاین فروش
6-    دایان شاپ
7-    کالازم
8-    کاچیو
9-    زنبیل
10-    اتما
11-    کالاتیک
12-    توانی نو
13-    نیاورون
14-    تاپ کوین 
15-    پارسان می

16-و......

در مقاله دیگر سعی در معرفی این فروشگاههای اینترنتی به صورت کامل و جامع می نماییم .

گردآوری و تنظیم : فروشگاه  آنلاین فروش

www.onlinefroosh.com

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید